6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıKARAVANIN YAZA HAZIRLANMASI.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 62
Mesaj: 79
Cinsiyet:
Kıdem: 04-06-2017

Eğer çalışıyorsanız ve senede belirli bir süre tatil yapıp dinlenme hakkınız varsa o tatile gidiş anını çok büyük bir heyecanla bekler , karavancılar. Bu kısacık zamanda en ideal tarzda dinlenmek için varını yoğunu ortaya koyarlar. Siz hazır olsanız da acaba karavanınız yaza hazır mı? Şimdi madde madde karavanınızı yaza hazırlayalım.

1. Karavanınızın brandası varsa işe onu kaldırıp, dertop edip belirlediğiniz bir yere koymakla başlayalım. Yoksa da yakın bir tarihte mutlaka edinmeye bakın. Branda ile karavanınız her gün yeni gibi kalır. FAKAT  BRANDANIZI  BİR  ELBİSENİZİ  KATLADIĞINIZDA  GÖSTERDİĞİNİZ  ÖZENİ GÖSTERİN.


2. Karavanın 4 köşesindeki hareketli ayaklarla işe devam edelim. RW4 dediğimiz bir sprey pas sökücü vardır. Bunu Bauhaus gibi süper marketlerde bulursunuz. Bu ayakların her birinin eklem yerlerine ve üstteki dişli çubuğa RW4 ü sıkın ve ayakları manivela ile yukarı/aşağı hareket ettirin. Varsa pası akıtın. Pisliği giderin. Kurumaya bırakın.

3. Pilot tekeriniz kış boyunca karavanda takılı kaldıysa ortamın pisliğinden nasibini almıştır. Döner kolu çevirerek içteki borunun hareketini sağlayın. Zorlanma olursa sprey gres yağı edinin ve bunu içteki borunun dişlilerine erişecek şekilde püskürtün. Sonra bir kaç kez daha döner kolu çevirip gres yağı yedirin.

4. El freni kolunu bir kaç kez indirip kaldırarak monotonluğunu bozun, hareket kabiliyetini kontrol edin.

5. Lastikleriniz kış boyu dura dura inmiş olabilir. Portatif hava kompresörü ile olması gereken hava basıncından 2-3 derece daha yüksek hava basın.

6. Pencerelerden her hangi bir sızıntı var mı?.

7. Tuvalet penceresinden sızıntı var mı?

8. Karavanın yanına bir merdiven dayayıp , üzerine çıkın. Korkmayın, çatı bir insanı rahatlıkla taşır. Karavan üzerindeki pisliği temizleyin.Su da kullanabilirsiniz , veya ıslak mop kullanın.

9. Karavanın önündeki metal aksamı gözle iyice kontrol edin. Paslanma olmuşsa RW4 sıkarak pası atın.

10. Pencereleri ve kapıyı açıp , içini havalandırın.

11. Tekrar köşelerdeki 4 ayağa gelin. Bu kez ayakların eklem yerlerine sprey gres yağı püskürtün ve çalıştırın. Çok kolayca hareket etmelerini sağlayın.

Pencerelerin dışında çeçevenin altında 2mm genişliğinde su kanalları olur. Bunlar zamanla toz ile dolar ve kapanır. Karavan içindeki nem bu kanallardan atılır ama kanallar tıkalı ise içerideki nem başka zarara yol açar. O nedenle elinize bir tel alın ve bu kanalların biriken tozunu silip açın.

Cevapla
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi