6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Alanı2.NCİ EL MOTOKARAVAN ALMAK.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 55
Mesaj: 58
Cinsiyet:
Kıdem: 09-06-2017

Arkadaşlar bu konuda çok sıkı ince eleyip sık dokumak gerekir.
SİZE ÖNCELKİKLE , BİR MOTOKARAVANIN KABİNİNDE HANGİ CİHAZ VE ALETLERİN OLDUĞU KONUSUNDA DERİN ARAŞTIRMA YAPMANIZI ÖNERİRİM. Marketten gıda malzemesi almak gibi hele kullanılmış m.karavan alınmaz.
Motokaravanlar hiç bir zaman bir çekme karavan gibi değerlendirilemezler , çünkü daha komplike araçlardır. Yaşamsal etkinlikte çok daha fazla cihaz,alet barındırılar. Bu nedenle bunların ilk trafiğe çıkış tarihinden sizin almak istediğiniz tarihe dek geçen süreçte sahibi tarafından nasıl kullanıldığı çok önemli bir bilgidir.
Almak istediğiniz m.karavana gözle bakarak bir fikre varmak hatalı olur.
Tanıdığınız bir sağlam referans aramaya bakın. Ve o kişinin de bu araçlar hakkında deneyimi olsun , güven versin.
4-5 sene önce bir arkadaşımın kardeşi merak üzerine hem de Hymer marka ama yaşı oldukça çok olan bir motokaravan almıştı. Aracı aldığı gün tamirata başladı , satıp kurtulana dek hep tamiratla uğraştı. Bu örnek hep aklınızda olsun.
Çok kelepir fiyata satılan m.karavanlara itibar etmeseniz iyi olur.
Bugün 2 nci ele düşmüş m.karavanların fiyatları 100.000 TL üzerindedir. Ya da bundan 5-10.000 TL daha azdır. İşte tamah edip o kar edeceğinizi sandığınız 5-10.000 TL yi tamir gideri olarak da düşünmenizi öneririm.
Bir m.karavanda hangi cihaz ve aletlerin olup ne işe yaradıklarını , nasıl çalıştıklarını diğer bölümlerde izah edeceğim. Bunları okuduktan sonra bir karara varmanız yerinde olur.
Bunlara rağmen satın alacağınız m.karavanla mutlaka bir test sürüşü yapın. Bozuk yollara da girip çıkın. Kabinden nerelerden ses geliyor tespit edin. Kabin içinde yer alan tüm aletleri çalıştırın. Faaliyetlerinin kusursuz olup olmadığını görün. Su tanklarını dahi çalıştırın görün. Isınma sistemi, sıcak su tesisatı..vs. gibi sistemleri deneyin. Tavan kliması varsa çalıştırıp inceleyin.
Aracın kendi performansına etki edecek olan parça değişimlerini araştırıp öğrenin.
Ne zaman debreyaj balatası değişmiş ...vs. gibi. Lastik tırnak derinliklerine bakın ve ölçün. Bu lastiklerle kaç km gidebilirsiniz,anlayın. Kaportada hasar olup olmadığını kontrol edin. Masraf varmı anlayın.
Elinizde bir check-list olsun ve bu listeye sanki bir araba alıyormuş da nelere bakacağınızı öngördüğünüz kontrolleri not edin , ayrıca bir motokaravanda nelerin olduğunu ÖNCEDEN MUTLAKA araştırıp öğrenerek bunları maddeler halinde nota ekleyin ve bu listeyle gidin. Çok yararını göreceğinizden eminim. Akılva hazırlıklı olmuş olursunuz ve açık kapı kalmayabilir.

Cevapla
.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  2 .EL MOTOKARAVAN MI ALACAKSINIZ ? admin 0 2,188 06-06-2017, Saat: 16:32
Son Yorum: admin

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi