6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Alanı

MOTOKARAVANDA OTURMA GRUBU.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 55

Evlerimizde bile yaşantımızın büyük bir bölümünü oturma odalarımızda geçirmiyormuyuz? Yemek yemeden tutun da okumak, bilgisayar kullanmak .vs. gibi aktivitelerin yeri çoğunlukla oturma odalarımız olur. Motokaravanlar yapılırken bu bölümün başka bir havası oluşturulmalıdır. Aslında yazın hayat hep kabin dışında açık havada geçse de, kışın veya serin havalarda kendimizi hemen içeri atarız. Atarız da nereye kuruluruz hemen? Oturma grubuna ve masa etrafına. Bizler, hepimiz motokaravanların 4 mevsim kullanılan bir araç olduğunu bildiğimize göre oturma grubunun görselliğine ve kullanışlılığına biraz daha özen göstermek istemeliyiz. Bu bölümde bir kanepemiz bulunur. Kabinin uzunluğu yeterli olursa masanın her 2 yanına da kanepe konulabilir. Kanepenin oturma minderi eni çoğunlukla 60 cm civarıdır. Buna sırt minderinin kalınlığı dahildir. Kanepenin altı dolaptır. Bu dolaba firmanın hazırladığı projeye göre muhtelif cihazlar ..vs. konulabilir. Yaşam aküleri burayı çok severler. Ama uzunluğu 70 cm e dayanan bu kanepe altındaki dolabın bir kısmı boş kalır. İşte burada müşterinin zekası ön plana çıkmalıdır. Zaten daracık bir alan içinde yaşama zorunluluğu olan kabinde kıymık kadar yerin bile değerlendirilmesi düşünülmelidir. Bu dolabın içi bir ahşap bölme ile pekala bölünebilir ve yeni elde edilecek alana ulaşmak için kanepenin koridor tarafından bir kapı. Bu suretle elde edilen yeni dolaba örneğin ayakkabılar çok rahatlıkla konulabilir. Ben böyle yaptırdım. Çok faydasını görüyoruz.
YEMEK MASASI.
Her motokaravanda bu masanın 2 işlevi bulunur. Gündüz yemek yemek,kitap okumak,bilgisayar koymak..vs., gece de ayağındaki vidaları gevşeterek kanepe hizasına dek indirmek suretiyle 3 üncü kişiye yatak olurlar.
Kanepenin sırt minderi masanın üzerine konur.Öndeki sürücü koltuğunun 180 derece geriye döndürülmesi ile 160-180 cm uzunlukta bir yatak elde edilebilir. Eğer masanın 2 yanında da kanepe varsa öndeki sürücü koltuğuna gerek olmaz. Masa kanepeler hizasına dek indirilir ve yatak hazırlanır.
Yemek masaları motokaravanlarda 2 parçalıdır ve alttaki portatif masaya “ yavru masa “ adı verilir. Tek noktadan ana masaya tutturulan yavru masa kabin içinde 3.4 kişi yemek yiyecekse ön koltukların da geriye döndürülmesi sayesinde ferah bir ortam sunar. Bu ferah ortamın keyfini arttıracak olanlar da lezzetli yemekleri ortaya koyacak karavan sahipleri ve onların neşeli sohbetleri olur. Dedim ya kabin içindeki her olası mekandan faydalanmak gerekir diye. Ben de kabindeki yemek masasının olduğu küpeşte şeklindeki yüksekliğe kafayı taktım. Ve ustama ayak altına bir gizli dolap yapmasını rica ettim. O da yaptı ve şimdi bu yüksek küpeştenin iç derinliğinde ek bir dolabımız daha oldu.

.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MOTOKARAVANDA GEREKLİ OLAN MALZEMELER Yasar 0 281 23-05-2018, Saat: 16:18
Son Yorum: Yasar
  MOTOKARAVANDA TRAFİK YÖNETMELİĞİ Yasar 0 313 23-05-2018, Saat: 16:00
  MOTOKARAVANDA KAPI BASAMAKLARI Yasar 0 326 23-05-2018, Saat: 14:53
  MOTOKARAVANDA SOĞUTMA TERCİHİ Yasar 0 252 23-05-2018, Saat: 14:20
  MOTOKARAVANDA ISITMA SİSTEMİ Yasar 0 215 23-05-2018, Saat: 14:09