6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Alanı

KARAVAN SİGORTASI
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 55

Türkiyedeki tüm türleri dahil olarak karavan sayısını bugün için ancak 20.000 ler olarak telafuz edebiliris fakat sektör hiç beklenmedik bir hızla büyümekte.

İthal çekme karavanların leblebi gibi satılması buna işarettir.

Motokaravanlarda sigorta mevzuatı panelvan aracın trafik sigortası kapsamında yapılmakta ama fiyat oldukça yüksektir. 7 yaşında olan benim motokaravanım için 2170 TL trafik sigortası bedeli ödemiştim. Sene geçtikçe ve hasarsız olunduğu süreçte bu rakam düşecektir. Ama her sene poliçelere yapılan zamlarla bu düşüşü pek kayda değer olmayacağa benziyor.

Kasko ise hiç karşılığı ödenmeyecek bir rakamda. Yine kendi motokaravanımdan örnek vereyim. 7 yaşındaki motokaravanım için aldığım kasko fiyat teklifi +3,000 TL ler civarındaydı.

Çekme karavanlarda trafik sigortası diye bir mecburiyet yoktur. Sigortasız kullanılabilir. Ancak yurt dışına çıkışta mutlaka karavan sigortası gerekir. Adı çok bilinen sigorta firmaları karavanı bile tanımlayamadıkları için sigorta yapmıyorlar , ancak bazı şahıs sigorta acenteleri kanalıyla sigorta yapılabiliyor.
Yapan arkadaşım olduğu için bunu belirtim.

Ülkemizdeki karavan türleri ve sayısı arttıkça şansımız artacak ama daha bir 10 yılın geçmesini bekliyorum.

.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi