6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıBULUNMASI GEREKEN ACİL YARDIM MALZEMELERİ
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 62
Mesaj: 79
Cinsiyet:
Kıdem: 04-06-2017

GAZ ALARMI : Karavan / motokaravanların mutfağında LPG kullanılır..Bildiğimiz tüpgaz. Herhangi bir kaçağı algılamak ve huzur içinde bir tatil süreci yaşamak için evlerimizde de kullandığımız gaz dedektörünü karavanımızdan eksik etmeyelim.

YANGIN SÖNDÜRÜCÜ TÜP : Düşündüğünüzde akıla gelen ilk şey kullandığımız karavanın ne kadar yanıcı malzemelerden üretildiğidir. Ana malzeme ahşap türevi olan kavak ağacı. Dış kabuk ise polyester. Yani petrol türevi. Her ikisi de en küçük bir kıvılcımda alev alabilen nesneler. Buna bir de LPG tüpünün de o alanda olduğunu düşünelim. Aman Allahım!. Alev topuna dönmek ana meselesi olur. Peki bu afeti nasıl bertaraf edebiliriz?. KULLANMASINI BİLDİĞİMİZ DOLU BİR YANGIN TÜPÜ ile. Kuru kimyevi tozla dolu yangın tüpleri direkt uygulanarak yangını söndürmenin aksine ateş ve alev oluşmasındaki reaksiyonun önünü keserek yangını söndürürler.

İL YARDIM ÇANTASI : Evlerimizde ve arabamızda da kullandığımız ilk yardım çantası karavanımızın da demirbaş malzemelerinden biridir. İçeriğindeki ilaç ve aletleri bir hatırlayalım. Pamuk, gazlıbez, sargı bezi, kesen bir makas, yara bantları, tentürdiyot, antiseptik sıvı yara temizleyicisi, yanık kremi, tıbbi flaster, çengelli iğne, pupil göz pedi , hit steril spanç, 60 cm lik turnike lastik… Vee.. Kene bileziği (eczanelerde var). Tüm bu malzemeler iş görür halde olmalıdır.

KLOZET PARFÜMÜ : Karavanlardaki WC nin alışılagelmiş bir kullanım metodu vardır. Kabindeki portatif, kasetli plastik klozet sadece idrar için kullanılır. Dışkılama ise kamping veya kamp alnının genel tuvaletinde yapılır. Böyle olması da gerekir çünkü yediklerimizin bedenimizde hazmolması sonunda büyük abdestin çıkaracağı her hangi bir koku, 8-9m2 lik ufak yaşam alanının havasını bozmaya yeter de artar bile. İdrarın klozet deposunda birikmesi sonucu doğacak olan kokuyu gidermek için tekne-yat malzemesi satan mağazalardan alınabilecek sıvı parfümle hijyen sorunu kökten çözülebilir. Şişenin kapak hacmında klozet deposuna dökülen bu sıvı parfüm tüm kokuyu bertaraf edebilecek güce sahiptir. Bir şişe size en az 1 sene hatta 2 sene bile yeter.

Cevapla
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi