6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıKAMPİNGDEN 220V. ELEKTRİK ALAMAK.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 62
Mesaj: 79
Cinsiyet:
Kıdem: 04-06-2017

   
Eğer  bir  kampinge  girilecekse 220 volt  akım  almak  isteyebilirsiniz. Aracınızın  uzatma  kablosu  en  az 10 mt  olsun. Buna  yedek olarak bir  5 mt lik  daha  kablonuz  olursa  şu işe  yarar. Kampingde  park ettiğiniz  alanın   5mt  yakınında elektrik  istasyonu  olabilir, o zaman  onu  kullanırsınız , değilse  uzun  olanını.

220 V. İstasyonundan  karavana  elektrik getiren  kabloya  ek  yapmanız  gerekebilir. Altta  resmedilmiş şekile  bakıp kendinize  de  benzer  bir plastik kutu  edinmeye  bakın. Böylece  kamp  alanındaki  ufak  çocuklardan , tozdan, çamurdan , sudan  fiş-priz  bağlantısının  etkilenmesini önlemiş olursunuz.

Aracınıza  elektrik  uzatma  kablosunu  bağladıktan  sonra  ilk  yapılacak iş , karavanın elektrik  şalterini 220 volta  değiştirmek  olmalıdır.
Bu andan  itibaren  220 v. ile  çalışan  tüm  cihazlarınızı  artık  çalıştırabilirsiniz.

Karavan dışında  elektrik ocağı  kullanmayı  gerektirecek  durumlar  söz  konusu  olabilir.
Dış ortamda  tente/şemsiye  altında  aydınlanmak  gerekecektir. Ve  yine  dış ortamda  cep. tel.u , bilgisayar  şarj etmek  gerekebilir.
İşte  bu  hizmetleri  karşılamak  üzere ucunda en az 3  elektrik   prizi olan  bir uzatma  kablosu  edinin. 3 mt olması  yeter.

Portatif  güneş  paneliniz  varsa  uzatma  kabloları  çok  iş  görürler.
Tenteniz  varsa gece  aydınlanmak için ucunda  ampul duyu olan bir  elketrik kablonuzun  olması  iyi olur.  Bu  kablonun  ucundaki  fişi  takacağınız  çoklu  prizin  yerini  de hesaplayarak  kablo  boyunu  belirleyin.

Cevapla
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi