6teker.com | KARAVAN DERNEĞİ
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıJENARATÖR KULLANIMI
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 62
Mesaj: 79
Cinsiyet:
Kıdem: 04-06-2017

Daha  çoklukla  motokaravanlar  tarafından  kullanılan  ve karavandaki  elektrikli cihazların  çalıştırılmasında  yardımcı olan bir  araçtır.
Günümüzde teknoloji ilerledikçe daha  küçültülmüş boyut  ve ağırlıkta olanları  ses  bakımından  da  ideal  sayılabilecek bir kaliteye
ulaşmışlardır. Rahatça  taşınabilirler. Az yer işgal ederler.

Jeneratörler  mazotla  çalışırlar.  En  dikkat  edilecek  konu CO (karbon monoksit)  gazı üretmekte  olmaları ve  bu  gazın  kokusuz tatsız  olması  nedeniyle  dikkat  edilmezse zehirlenmenin  an  meselesi   olacağıdır. 

Çok  gürültülü  çalışan  bir  jenaratörün  sesini  azaltmak için  yurt dışı bir  ülkede  kullanıcıların  başvurdukları ilginç bir  yöntemi aktarayım , belki  işe  yarar.
Jenaratörün  egzost  borusuna bir  hortum  takmışlar , hortumu  da  içi  su  dolu 5 lt lik bir  su  bidonunun içine  daldırmışlar. Hortumda  1  delik  açmayı  unutmamışlar. Bu delik  sayesinde  jeneratörün  içine  su  girmiyormuş.

Gürültü seviyesi verileri sağlayan üreticiler için, genellikle 59 dBA gibi bazen (desibel) dBA olarak verilir veya bazen 53 - 59 dBA gibi bir aralık olarak verilir. Bir sayı aralığı verildiğinde, nominal yükün 1 / 4'ünde gürültü seviyesi ve tam yükte gürültü seviyesi anlamına gelir.
En popüler 1.000 - 2.000 watt İnvertör jeneratörleri tam yükte 50-60 dBA gürültü seviyesi üretir ve normal  konuşma kadar yüksek olarak kabul edilir.
Jeneratörünüzün sürekli kullanımını desteklemek için yük kapasitesine sahip olması gerekir.
jeneratörünüzü kullanmadan önce yağlayın. Bir benzinli jeneratörünüz ve dizel jeneratörünüz varsa yakıt deposunu benzinle doldurun. Yakıt seviyesi dörtte birinin altında ise bazı jeneratörler çalışmayacaktır. Jeneratörünüz birkaç ay boşta kalırsa ek bakım da gerekebilir.
Aynı anda birden fazla cihaz kullanılıyorsa aşırı yük oluşabilir. Jeneratör üzerindeki bilgi plakasını kontrol edin veya yük derecelendirmesi bilgileri için kullanım kılavuzunuzu kontrol edin.

Jeneratörünüzdeki elektrik kesintisinde   devre kesicide arızalı veya patlamış bir sigorta olup olmadığını kontrol edin. Sigortayı jeneratörünüzün üreticisi tarafından belirtilen şekilde değiştirin.

Cevapla
.


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi