6teker.com | Caravan Club
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

Alanı

6teker.com'a HOŞ GELDİNİZ.
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 62

Arkadaşlar , hepiniz  HOŞGELDİNİZ.

İyi , güzel  de  nereye  geldiğinizi  biliyormusunuz ?.  Smile  .
Nedir  bu   6teker.com ?  Mazisi  nedir bu  6teker'in ?
Bunun  kurucusu kimdir ? Ne iş yapar ?  Neden bu KARAVANCILIK tutkusu ? Bu  adam  sizi  neden  davet etti veya  kendiniz geldiniz?.   Huh  .

İyi ettiniz  de  geldiniz. Bi kere  onu  baştan  söyleyeyim.   Big Grin .
Burası  KARAVANCILIK OKULU.
Okulda  dersi  kim  verir ?  Öğretmen.
Buradaki  KARAVANCILIK OKULU'nda  bir  değil , bir çok öğretmen  var. Onlar  da  sizlersiniz.
Ben , okulu  kuran  kişiyim. O  kadar. Derslere  de gireceğim , elbette  ama  sadece  başlangıçta. Okulu  yürütecek olan  sizlersiniz.

6teker.com ise, 2008'de  düşüncesi ortaya  çıkıp , 2009 Şubatında  da  doğa severlere  KARAVAN ve  KARAVANCILIĞI tanıtmak için sosyal medyada  faliyete  başlamış bir  web  sitesidir. Üyelik sistemini bilhassa  oluşturmadım ki, bu  hobiyi  merak  edenlere  daha kolay ulaşsın istedim. Ulaştı da. 
Web sitesinde bir numaratör vardı ve günlük ziyaret  sayısını belirliyordu. Bir  not  defterime ziyaret sayılarını  aylık olarak yazıyordum. İlk  seneyi  19,648 adetle geçtik. Düşük bir  rakamdı  ama  ilk kuruluş yılında  reklamsız ilansız hiç bir  tanınma  çabası göstermemiştik. 
2 nci yıl  biraz  daha  tanındığımız için ziyaret  sayıları özellikle  mayıs- ekim  arasında aylık  2100 lere  geldi. Kış  döneminde  de min. 900 lerde  idik.  Not  defterime  bakıyorum yine, 5 inci senemiz  sonunda  yıllık  ziyaret  sayısı  233,455 olmuş.
Bu  rakam  beni  aldatıyor  olmasın  diye  Google'dan  istatistik  raporu istedim.
Gelen  grafikli  raporda  yüzümüz  iyice  güldü. 
İlginç olan en  önemli nokta  ise  ABD/New Jersey'den  devamlı  katılım yapan bir  ziyaretçimiz  vardı ve  aylık  toplam  ziyaretin %2,3 ü ona  aitti. Her  girdiğinde  en  az 11 dk  kalıyordu. Düşündüm...Düşündüm..Orada  ne  arkadaşım  ne  de  bir  akrabam vardı.  İrlanda'dan ve Hollanda'dan  da  ziyaretler  almışız  ama  aylık  ziyaret  oranı  New Jersey'li  dostumuzun  gerisindeydi. 
Fakat  bir  süreklilik  vardı .
Siteye  girenler  en  az 13 dk kalıyordu. Değiştirdiği sayfa  sayıları  da  her  geçen  sene  iyiye  doğru bir gidiş  gösteriyordu. Kış aylarında  biraz  gerilemeleri  makul  karşıladım. 
2015'in  sonuna  dek  sıkılmadan  takip  ettim numaratörü. 602,013  en  son  gördüğüm  ziyaret  sayısıydı. Daha  sonra  hedefe varmış olmanın  sevinci ile  saymayı bıraktım. 

Geçen  sürede  8 kişiyi  karavan  sahibi  yaptım. Bunlarla  bizzat  tanıştım. Gerek  karavanı  teslim  aldıkları günde, gerekse  bir kampingde  rastladığımda. Bu  sayıyı  10 a  tamamlamazsam   gözüm  açık  gideceğim diyebilirim   Big Grin .

2015 de  yazdığım  KARAVAN  REHBER  KİTABI ile  kendime  olan  güveni  egale  ettim , diyebilirim. 2 Senede 2 baskı sonunda 2300 ü aşkın  KARAVAN  KİTABI  onu  isteyenlerle  buluştu. 
Yayın evinin  sahibi "Yaşar abi, bu yepyeni sektörde  azımsanmayacak  bir sayıdır." dediğinde neredeyse  ağlayacaktım. Çok duygulanmıştım.   Her  fırsatta  söyledim , yine  söyleyeceğim . Bu kitaptan  1 kuruş  dahi  menfaatım  olmadı. Sadece yayınevinden 20 adet promosyon  niteliğinde  kitap  aldım , onu da  aile  dostlarıma, arkadaşlarıma  hediye  ettim.

Bir  insan  düşünün, işi ÖĞRETMENlik. Yani  bildiklerini  o  bilgiyi  isteyenlere  aktarmak. O  kadar  duygu yüklü bir  meslek ki öğretmenlik. Benim  mesleğim  bu  değil  ama  KARAVAN  KİTABI ile  ben  o  duyguyu  tattım. Ve  bırakamıyorum da. O  nedenle
2015 de  karavanla  yaptığımız  yurt dışı gezisinin  anılarını kitap   haline  getirmeye  karar  verdim . Yine  menfaat  peşinde değilim.  O  gezide  yaşadığımız  ders  olacak  anlar  vardı , onları  yararlanmak  isteyenlere  aktarmak  istedim. Karavancı dostlarımla  o kitap buluştuğunda  bana  döneceğini  bildiğim  bir kaç  duygu yüklü  kelime  ile ben de  o  eski  anılarımı  yine yaşamak  istiyorum.

6teker.com  2017/Haziran tarihinden itibaren  üyelik  sistemi ve  kapalı grup  formunda  ta  başından  beri  getirdiği DOĞRU BİLGİ faktörünü  yayma  prensibi ile  ve  sizlerin  paylaşımı ile hayatına  devam edecektir. Katıldığınız  için  teşekkür  ederim.

Web  sitemizde  gözden  çıkardığınız ve  satmak  istediğiniz eşyalar için SATILIK  köşesi oluşturduk. Oradan  faydalanabilirsiniz. Oraya  satacağınız  bir  şey  varsa  bilgi girebilirsiniz.

DUYURU - İLAN  köşemizden  sizlerle  buluşmak , promosyon  faliyetleri..vs. gibi aktiviteleri  paylaşmak isteyeceğiz Sizlerden de isteyenler  orada  paylaşımda  bulunabilir.

(Son Düzenleme: 10-06-2017, Saat: 22:40, Düzenleyen: admin.) .
Konu: 0

Yaşar Bey Abiciğim,web siten hayırlı uğurlu olsun,o gülen yüzün bu site ile daha çok gülecek,dün özel bir mesaj atmıştım size,orada yazdıklarım sana ne kadar büyük bir iyilik ve sevap yazdıklarınla ilgiliydi,evet burası gerçekten bir okul,öğrenmenin yaşla bir ilgisi yok,günlük hayat ve hobilerimizle ilgili öğrenecek bilgi sahibi olacak deneyimleyecek o kadar çok konu var ki buradan kamp ve karavan dışında uçsuz bucaksız donanımlar kazanacağımdan şüphem yok,ve bunları herkesle paylaşarak ve arkamızdan gelecek nesillere aktararak çok güzel yarınlara miras bırakacağız çok teşekkür ederim

Ek Dosyalar Resimler

Cevapla Spam
.
Konu: 55

(20-06-2017, Saat: 11:31)HAŞMET GEZİCİ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yaşar Bey Abiciğim,web siten hayırlı uğurlu olsun,o gülen yüzün bu site ile daha çok gülecek,dün özel bir mesaj atmıştım size,orada yazdıklarım sana ne kadar büyük bir iyilik ve sevap yazdıklarınla ilgiliydi,evet burası gerçekten bir okul,öğrenmenin yaşla bir ilgisi yok,günlük hayat ve hobilerimizle ilgili öğrenecek bilgi sahibi olacak deneyimleyecek o kadar çok konu var ki buradan kamp ve karavan dışında uçsuz bucaksız donanımlar kazanacağımdan şüphem yok,ve bunları herkesle paylaşarak ve arkamızdan gelecek nesillere aktararak çok güzel yarınlara miras bırakacağız çok teşekkür ederim

Haşmet'cim , tam 9 yıl oldu  sadece  bildiklerimi  değil , karavan severlere  aktarabilmek için yabancı basından da  araştırarak edindiğim bilgilerle  kendimi  de  eğittim. Öğrenmenin  yaşı yok. Yeter ki, niyet olsun. Burada da son  hız  ve  gayretle  devam edeceğim, Allah  ne  ömür  verdiğince.

.
Konu: 0

SAĞLIKLI SIHHATLİ,SEVENLERİN VE SEVDİKLERİNLE BERABER UZUN ÖMÜRLER DİLİYORUM

Cevapla Spam
.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi