6teker.com | KARAVAN DERNEĞİ
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıMOTOKARAVANDA BANYO KABİNİ
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 55
Mesaj: 58
Cinsiyet:
Kıdem: 09-06-2017

Motokaravanların  yaşam  alanları  oldukça  dar  olduğu için mutfak, banyo  gibi bölümlerin  araç  kabini  içindeki  yeri  çok önemlidir.
Kabin  içinde  olabildiğince  az  yer  tutması ama  buna  karşılık da  işlevsel  olmasına  dikkat  edilmelidir. 
Bir  banyo  kabininde  olan  malzemeler  portapotti  denilen  portatif  klozet , lavabo , duş  teknesi  ve  su  tesisatıdır.
İçinde  duş  yapıldığında  rahat  hareket  edilebilmesi için  banyo  kabinlerinin  eni 70 cm de  tutulur. Boy  faktörü  yerin  imkan tanıdığı  oranda  farklılık  gösterebilir. Ama  min.100 cm den  başlayıp 120 cm ye  dek  uzayabilir. 
Lavabodaki  su  armatürüne  gelen  su  hidrofor  vasıtasıyla  temiz  su  tankından  basılır ve  atık  su  da  pis su  tankında  depolanır.
Keza duş  suyunun  da  temini  aynı  şekilde  yapılır.
Portapottiler  şekil  ve  işlevsellik  bakımından  farklılıklar  gösterirler. Kasetli  klozet  denilen  türleri banyo  kabininde belirlenmiş bir yere  monte  edilmiştir. Dolan  deposunun  boşaltılması için  atık  biriken  kısım diğer  parçadan  klipseleri  gevşetilerek  ayrılır  ve kamping  veya  benzer  bir  yerde    boşaltılır.

Banyo  kabinlerinin  konumu  motokaravanlarda  master  yatağın  konumu  ile  yakından  ilgilidir.
Master  yatak  genellikle  aracın  en  arkasında  ve  enine  pozisyondadır. Bu  durumda  banyo  kabini  de  yatağa  bitişik bir  pozisyon alır.   Bazı  motokaravanlarda  ise  kullanıcının  tercihine  göre  yatak  aracın  boylamasına  bir  durumda  olabilir. Bu  halde  ise banyo kabini  yatağın  hemen  yanında  konuşlandırılır (başucu hizasında).  Bazan  ise  alttaki  fotografta  olduğu  gibi  aracın  en  arkasında bulunabilir.


Ek Dosyalar Resimler
   

Cevapla
.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MOTOKARAVANDA MUTFAK Yasar 0 1,781 24-06-2017, Saat: 13:02
Son Yorum: Yasar

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi