6teker.com | KARAVAN DERNEĞİ
Hoşgeldiniz
Ziyaretçi. Kayıt Ol !

Reklam

AlanıMOTOKARAVAN İSTİYORSANIZ......???
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5


2REKLAM VERMEK İÇİN BİZE ULAŞIN
Konu: 55
Mesaj: 58
Cinsiyet:
Kıdem: 09-06-2017

Merhaba...

2017 İlkbahar itibariyle tuv-Türk'ün yetkili olup her çeşit karavana muayene yapıp onay veren kanun değişerek bu tarihten başlayarak TSE'ye geçti ve bu kurum tam yetkili kılındı. Yani ilk üretim aşamsında muhatab artık tuv-Türk değil TSE dir. Senelik fenni muayenelerde yine tuv-Türk yetkili olacak.
Gerek çekme karavan ve gerekse motokaravan çeşitlerini üretecek firmalardan TSE " KALİTE YETERLİLİK BELGESİ" adında bir belgesi olmasını istedi ve bu belgeyi astronomik rakamlarla sattığı firmalara karavan / motokaravan üretme izini verdi.
Buraya dek verdiğim bilgiyi iyi okuyun ve anlamaya çalışın , çünkü artık rastgele firmaya karavan yaptırmamalısınız. Yaptırırsanız da senelik muayene zamanı geldiğinde bir çok sorunla baş başa kalırsınız. Muhtemelen.

O halde , motokaravan yaptırmak niyetindeyseniz , KALİTE YETERLİLİK BELGESİ'ne sahip olan firma arayıp bulmak zorundasınız. Ve bu firma ile yola devam etmelisiniz.
Arkadaşlarınızdan alacağınız referanslar yetmeyecek . Ya da o arkadaşlarınızın yaptırdığı firmaları değerlendirmeye tutmanız gerekecek.
Bu işde üretim deneyimi çok önemlidir. Bunu ısrarla arayın.
Ayrıca çok önemli bir bilgi daha var.
Üretimde kullanılan malzemelerin çoğu dış kaynaklıdır. Pencereler, ocak+evye seti, yan tente..vs. gibi.
Bunların hepsinin E veya malzemenin türüne göre C belgesi olmak zorundadır. Yani üretici firma bu belgeleri olan ürünleri kullanmaya zorunludur. Sebep olarak da TSE'nin davranışı gösteriliyor.
Her ne kadar yurt dışından sıfır olarak getirilen bir malzemeyi kullanmak isteseniz bile TSE buna izin vermeyebiliyor. "Benim elimde teknik bilgisi olan malzemeyi kullanmak zorundasınız" diyebiliyor. Teknik bilgisi olan malzeme de belki 3-4 yıllık olabilir. Bu , TSE 'nin kendisini yenileme çabukluğuna bağlı. İşte bu nedenler motokaravan üreticisini de sahip olmak isteyen kişiyi de kısıtlıyor.
Bu bilgileri bilerek ve geçecek zaman içinde nelerin değişebileceğini takip ederek , güncel bilgiler ışığında motokaravan yaptırmaya karar verin.

Cevapla
.


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  MOTOKARAVAN YAPIMINDA YENİ YASA Yasar 0 26,434 23-05-2018, Saat: 00:48
Son Yorum: Yasar

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi